Aproape de miezul nopții de miercuri spre joi, în jurul orei 23:40, pompierii militari arădeni au fost solicitați să intervină la un accident rutier în Municipiul Arad, Calea Aurel Vlaicu, zona Gării CFR.
„Un autoturism a intrat în copac, posibil victimă încarcerată”
– au informat comunicatorii ISU Arad. „La locul intervenției s-au deplasat forțe și mijloace din cadrul Detașamentului Arad cu o autospecială de stingere, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD Terapie Intensivă Mobilă. La locul evenimentului s-a deplasat și o ambulanță SAJ.”
În eveniment au fost implicate 2 persoane, rezultând două victime conștiente și cooperante, dintre care una încarcerată. Pompierii au acționat pentu extragerea victimei, ulterior fiind preluată de echipajul SMURD.
(Foto – cititori)
Cele două victime au fost preluate de către echipajele medicale și transportate la spital, conștiente și cooperante. Pompierii au acționat și pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor.



















