ACTUALIZARE | Victima accidentului de la ieșirea din Zimand Cuz a decedat

accident zimand cuz
Distribuie:

ACTUALIZARE, ora 19.00 | Din nefericire, victima accidentului a decedat

„În urma accidentului a rezultat o victimă, aflată în stare de inconștiență, rămasă încarcerată în autoturism. Pompierii au acționat pentru extragerea acesteia, ulterior fiind preluată de echipajul medical SMURD Terapie Intensivă Mobilă, care a început imediat efectuarea manevrelor de resuscitare.

Din nefericire, în ciuda tuturor eforturilor depuse de către echipajul medical, victima nu a răspuns manevrelor, decesul fiind constatat la locul evenimentului. Este vorba despre o femeie, în vârstă de aproximativ 50 de ani.

Pompierii militari arădeni au acționat, de asemenea, și pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la locul evenimentului.”a informat ISU Arad la finalul acțiunii de intervenție.

Conform IPJ Arad, șoferul autocamionului implicat în accident este cetățean maghiar

„La data de 1 august a.c., în jurul orei 16:45, polițiștii Serviciului Rutier au fost sesizați despre o coliziune între un autoturism, condus de o femeie de 51 de ani, din Arad și un autocamion condus, de un bărbat de 41 de ani, cetățean maghiar.

În urma evenimentului rutier, femeia de 51 de ani a decedat.

Testarea cu aparatul alcooltest a indicat că șoferul autocamionului nu consumase alcool.

Cercetările sunt continuate de polițiști într-un dosar penal, întocmit pentru ucidere din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului rutier.”a transmis IPJ Arad.

whatsapp image 2025 08 01 at 18.04.49


ȘTIREA INIȚIALĂ

„Accident rutier în care au fost implicate un autoturism și un autocamion, la ieșirea din localitatea Zimand Cuz. Posibil victimă încarcerată. Intervin pompierii militari din cadrul Detașamentului Arad cu o autospecială de stingere, o autospecială de descarcerare și două ambulanțe SMURD, dintre care una Terapie Intensivă Mobilă. Intervenția este în dinamică.”a informat ISU Arad la ora 17.00

Conform Serviciului Județean de Ambulanță Arad, victima accidentului este o femeie (încarcerată, inconștientă) și au fost alocate 2 echipaje SMURD.

La această oră, traficul în zonă este blocat.



 

Categorie: Evenimente din trafic
Etichete: accident, stiri arad, victimă încarcerată, Zimand Cuz
Distribuie:
Articolul anterior
Avansări în grad la Inspectoratul de Jandarmi Județean Arad
Articolul următor
Începând cu 1 august 2025, românii pot solicita cartea electronică de identitate de la orice serviciu de evidență a populației din țară

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.

Din aceeași categorie

rezervor apa potabila halmagiu

Rezervorul de apă potabilă din Hălmagiu este finalizat

„Rezervorul de apă potabilă din Hălmagiu este finalizat și urmează recepția la terminarea lucrărilor” – informează Compania de Apă Arad printr-un comunicat: Directorul general al Companiei de Apă Arad S.A,…
Secret Link