Farul – UTA: rezultat „alb” care nu mulțumește, dar nici nu supără pe nimeni [REZUMAT / DECLARAȚII]

farul uta

Farul – UTA 0-0

La egalitate de puncte înaintea partidei de la Constanța, Farul și UTA s-au anulat reciproc. Prima repriză a fost dominată de constănțeni, care au avut o ocazie mare de gol, dar șutul lui Jefte Betancor, golgeterul Ligii 1, a lovit bara porții lui Balauru.  UTA putea da lovitura înaintea pauzei, dar șutul lui Ubbink a trecut puțin peste poartă. Repriza secundă nu a adus ocazii importante la nicio poartă, astfel că meciul s-a terminat la fel cum a început: 0-0.

Cu acest rezultat, cele două echipe fac 26 de puncte, Farul urcând provizoriu pe loc de play-off, cel puțin până la meciul dintre Voluntari și Dinamo (CLICK pentru a vedea clasamentul provizoriu al etapei a XVI-a).

Formații:

Farul: Aioani – Dussaut (Radaslavescu), Larie, Ghita, De Noijier – Artean, Purece (Sali), Boboc – Pitu (Dobrosavlevici), Betancor (Chitu), Fernandes (Ad. Petre).

UTA: Balauru – Vuckevic, Erico, Medjimorec Shlyakov – Batha, Passaglia (Vorobjovas) – Roger (Benga), Ubbink (Mercioiu), Miculescu (Bustea)- Dangubic (Antal). Au arbitrat: .M. Barsan – la centru, R. Ghinguleac (ambii dîn București) și G. Neacsu (Câmpulung Muscel).

Declarații Gheorghe Hagi:

Declarații  László Balint:

Etichete: etapa a 16-a, farul constanta, Farul – UTA 0-0, gheorghe hagi, László Gyuszi Balint, UTA Arad
„Pistolarul de cauciuc” care a speriat Micălaca este recidivist și a fost ARESTAT. Se pare că acesta a făcut criza care i-a transformat gelozia în „breaking news” după o combinație de droguri cu alcool
Judecătorul Ioan Trifa va afla, pe lumea cealaltă, cine și de ce i-a ucis fiul acum 14 ani… Primul președinte al Tribunalului Arad de după Revoluție s-a stins din viață la vârsta de 72 de ani