Chindia – UTA 2-1 (1-0)
Stadion „Ilie Oană”, teren acceptabil, timp excelent pentru fotbal, spectatori, 1500.
Au marcat: D. Popa – min. 19 și 62, respectiv. R. Pop – min. 54.
Chindia: Căbuz – Căpușă, Celea, Boldor (Corinus), Dumitrașcu – Akhmatov (Vorobjovas), Dulca – Atanase (Șerban), Popadiuc (Buș), Neguț – D. Popa (Cooper).
Antrenor: Toni Petrea
UTA: Kucher – Vukcevic (Benzar), Chindriș, Benga, Abeid (Otele) – Batha, Cascini (Milosevic) – R. Pop (Steau), Ubbink (Stahl), Roger – Postolachi.
Antrenor: Laszlo Balint
Au arbitrat: I. Coza (Cernica – Ilfov) – la centru, R. Ghinguleac (București) și S. Slabu (Brașov) – asistenți.
UTA a arătat ca o echipă de amatori în în prima repriză a meciului cu Chindia, contând pentru a 5-a etapă a play-out-ului și considerat de ambele echipe ca unul capital în lupta pentru salvara de la retrogradare.
În debutul reprizei secunde, fotbaliștii lui Balint au părut că se trezesc, iar în minutul 53, dupa o pasă decisivă a lui Cascini, Rareș Pop a preluat frumos, a rămas singur cu Căbuz și a făcut 1-1!
Când speram la măcar un egal sau un miracol, Abeid a comis-o, la rându-i: în minutul 62, când a pierdut o minge în terenul advers. Daniel Popa nu l-a iertat pe Kucher pe contraatac
Laszlo Balint nu a reușit nici de data asta să își scoată echipa din starea de oboseală prelungită și, deși a pus pe teren cea mai bună formulă posibilă, UTA s-a văzut învinsă la final, scor 2-1 și, conform calculelor matematice bazate pe clasamentul la zi mai poate spera cel mult la baraj.
Laszlo Balint, după meci: