„Academicienii” UTA-ei și-au împărțit victoriile la Cluj

ute cluj

Juniorii U19 se întorc fără niciun punct de la Cluj

Universitatea Cluj a câștigat partida de astăzi din cadrul Ligii Elitelor U19. După ce gazdele au deschis scorul, roș-albii au reușit să egaleze prin Mercioiu. La doar un minut după egalare, un jucător al clujenilor a scăpat singur cu Roșca și a înscris la colțul lung pentru 2-1. După pauză, jocul a curs în favoarea arădenilor și Rotea punctat pentru 2-2 în minutul 61. Cu un sfert de oră înainte de finalul partidei, gazdele au marcat golul victoriei, scor final 3-2.

Mihai Petcuț și Costel Bogoșel i-au trimis în teren pe Roșca – Dănilă, Borțiș, Popa, Turc, Ursoi, Onișor, Andrieș, Borcea, Marin, Negoescu.

Au mai intrat: Mercioiu, Rotea, Moldovan, Cleuță.

Victorie pentru UTA U17 la Cluj

Juniorii antrenați de Dinu Donca, Adi Ungur și Ștefan Boroș au reușit o victorie importantă la Cluj. Aceștia s-au impus în fața celor de la ”U” Cluj cu scorul de 3-0. Roș-albii au deschis scorul în minutul 17 prin Cristian Mihai, scor care avea să rămână neschimbat până la pauză. După ieșirea de la cabine, același Cristi Mihai a primit cartonașul roșu în urma unui fault dur (min. 51). Chiar și cu un om în minus, UTA nu a fost afectată și a reușit să mai înscrie după doar două minute prin Lingurar. Ultimul gol a fost marcat de Babiciu (min. 80), intrat în minutul 78 în locul lui Bulza.

UTA U17: Tirian – Roșu, Mihai, Mare, Opriș, Popa, Bulza, Șerengău, Sarkozi, Varga, Lingurar.

Au mai jucat: Botoroagă, Babiciu, Ungurianu și Nagy.

În etapa următoare, la Arad sosesc echipele de juniori ale Științei U Craiova.

Etichete: Cluj, u craiova, UTA U17
FLAGRANT în Vama Nădlac. Un TIR plin cu țigări de contrabandă a fost depistat LA PONT de polițiștii de la S.I.C.E.
[ACTUALIZARE] Levente Bognar și Sergiu Bîlcea au părut uimiți de problema GUNOIULUI în Arad. Proiectul de hotărâre privind majorarea tarifului a fost retras de pe ordinea de zi până se dumiresc consilierii

jackie ionescu large

Adio, dom’ profesor JACKIE!

De profesorul Ion V. Ionescu am auzit prima dată în vara anului 1980, când Poli Timișoara a luat Cupa României cu el antrenor. Cam de atunci am început să fiu…