Au făcut valuri după medalii! Andreea Popescu de la CSM Arad este CAMPIOANĂ NAȚIONALĂ la juniori

natatie 222

Campionatul Naţional de înot de la Bacău s-a încheiat iar înotătorii de la CSM Arad au obţinut rezultate notabile.  La această ediţie au participat 385 de înotători care au reprezentat 60 de cluburi sportive. Este de remarcat că sportiva junioară  Andreea Popescu s-a clasat pe locul 4 la categoria senioare în probele de 100 metri şi 200 metri bras. Ea este noua campioană naţională de juniori a României la proba de 200 metri bras, cu acest rezultat, Andreea a mai obţinut titlul de vicecampioană naţională la tineret şi locul 4 la senioare. iar Patrick Kugelman a obținut medalia de bronz la juniori, în proba de 200 metri bras.

Bilanţul obținut de înotătorii CSM Arad la această ediţie a Campionatului Naţional de seniori, tineret si juniori este de 8 medalii:
– locul 1 – doua clasari:
–  Andreea Popescu – 100m bras – categoria junioare; 200m bras – junioare;
– locul 2 – 5 clasări:
– Andreea Popescu – 100m bras – categoria tineret si in proba 200m bras – categoria tineret si in proba de 50 m bras categoria junioare;
–  Ionuț  Sarac– locul 2 in proba de 50m si 100m bras – categoria seniori;
– locul 3 – 1 clasare:
–  Patrik Kugelman in proba de 200m bras juniori;

Ionuţ Sărac  este student al Facultătii de Educaţie Fizică si Sport din cadrul Universităţii Aurel Vlaicu din Arad şi va reprezenta Universitatea, tot la Bacău, la Campionatul Naţional Universitar de înot, programat în perioada 12-13 aprilie.

Etichete: andreea popescu, Bacău, csm arad, ionut sarac, patrik kugelman
Se trag la SORȚI cei trei JUDECĂTORI care vor face parte din Biroul Electoral Judeţean Arad la EUROPARLAMENTARE
Arădeanul Denis Man este dorit de PSV Eindhoven, după debutul în echipa MARE a României