În al doilea meci de verificare, UTA a pierdut la Cermei

Gloria Lunca Teuz – UTA 1 – 0 (1 – 0)

UTA a încheiat astăzi cantonamentul montan de iarnă la Moneasa, iar în drum spre casă a susținut un joc amical la Cermei, cu echipa locală Gloria Lunca.

Gruparea arădeană a început jocul în următoarea formulă: Bodea – Ghergu, Iuga, Lazăr, Dinculescu – AIuga, Petra, Prună – Stahl, Hlistei – Curtuiuș.

Gloria a început jocul în formula: Mureșan – Berari, Cotoc, Gligor, Suslak – Vasile, Ianc, Varga, Sabău – Copil, Șulea.
Gazdele au deschis scorul în minutul 3 prin Șulea. Au urmat apoi două ocazi bune pentru UTA semnate de Hlistei, iar prima jumătate de oră s-a încheiat cu ocazia lui Ianc, Bodea respingând de lângă bară
A urmat un șut a lui Stahl care, din 7 metri,  a nimerit bara, apoi Curtuiuș e blocat în careul mic. Tot UTA a semnat cea mai mare ocazie din prima parte, Stahl reluând alături cu poarta goală centrarea de pe stânga a lui Hlistei (foto stânga); era minutul 40.
UTA a evoluat după pauză în următoarea formulă: Bodea – Polgar, Manea, Tănase, Onuțan – Gruiescu, Isac, Jorza – Buia, Toma – Popa.
Din minutul 63, Bodea îi lasă locul în poartă lui Zamfir.
În repriza a doua, UTA a dominat teritorial, dar ocaziile clare au fost mai puține, scorul rămânând neschimbat.
În ultima zi a acestei luni, UTA primește vizita celor de la Szeged, în tur, la Gyula, scorul a fost egal 2 – 2.

Etichete: bodea, curtuius, gloria cermei, Hlistei, Szeged, UTA
A fost votat un buget pe 2018 „de subzistență și de sărăcie, datorită PSD” zice PNL. Consilierii PSD au votat, însă, ÎMPOTRIVĂ și arată spre PNL pentru alocările ”zero” primite de primăriile PSD
[FOILETON] Unde PADBJ nu e, nimic nu e – Episodul 3

uta poli iasi large

Șapte zile productive

Politehnica Iași – UTA 0-2 (0-0) 28 aprilie 2024, ora: 18,15, stadion: ,,Emil Alexandrescu”, temperatura 16 , spectatori: 4500. Au marcat: Imoh (62), Luckassen (84). Poli Iași (antrenor Tony da…