[ÎNOT] Arădenii au urcat pe podium în orașul din Valea Domanului

natatie bitang

Sportivii secţiei de înot a CSM Arad au participat, recent la „Cupa Banatul” Ioan Schuster, de la Reşiţa. La această competiţie au concurat 340 de înotători din Serbia, Ungaria şi România.

Sportivii pregătiţi de prifesorul Viorel Bitang au obţinut următoarele rezultate: Popescu Andreea – loc 1 (50m bras si 100m liber); Sărac Ionut – loc 2 (50m fluture) şi loc 3 (50m bras), Rad Lucas – loc 1 (100m liber) si loc 2 (50m bras); Crişan David – loc 1 (50m spate si 100m liber) şi loc 2 (50m fluture); Codrean David – loc 1 (50m fluture) si loc 2 (50m spate) şi Alexandru Patrik – loc 1 (50m bras). Sportivul Hudac Lucas – antrenat de Barta Daria si Liptak Martin au obţinut locul 1 la 50m fluture, 50m spate si 50m liber.

La finalul întrecerii, echipa CSM Arad s-a clasat pe locul 2 în clasamentul general, în data de 3 noiembrie se va desfăşura la bazinul de înot Delfinul, concursul internaţional de înot “Cupa Aradului”.

Etichete: cupa aradului, cupa banatul, hudac lu, resita, sărac ionuț, Viorel Bitang
Un elev din Șofronea a venit la școală înarmat cu un PISTOL!