UTA a pierdut sâmbătă pe teren propriu în fața unui adversar accesibil, iar supărarea conducerii celor de la UTA s-a materializat prin câteva mustrări directe făcute la adresa staffului tehnic și jucătorilor înaintea primului antrenament al săptămânii. Cristian Todea va sta pe bancă și la următorul de meci de campionat. În mod normal, acesta ar trebui să se dispute vineri, la Mioveni, dar utiștii s-au alăturat grupului de președinți de cluburi ce doresc amânarea rundei din weekend, ca urmare a vremii potrivnice. Se anunță căderi importante de zăpadă toată săptămâna, astfel că într-o ședință de urgență a Comitetului Executiv al FRF s-ar putea decide reprogramarea etapei cu numărul 23 pentru 9-11 martie. „Suntem și noi de acord cu anularea etapei de la finalul săptămâni, atâta timp cât vremea se anunță foarte proastă. Ne și așteaptă o deplasare lungă, la Mioveni, unde, din câte am înțeles, prognoza meteo este rea pentru vineri-sâmbătă”, a spus Codruț Grădinariu.
Astăzi, probabil, vom afla dacă UTA va avea șansa revanșei la finalul acestei săptămâni în fața unei echipe ce nu și-ar dori să stea din nou, după ce a fost privată de primul joc oficial al anului odată cu retragerea Olimpiei din campionat.
Acord GDPR
Prin utilizarea serviciilor noastre, va exprimați acordul cu privire la faptul ca folosim module cookie și alte tehnologii similare in scopul imbunătățirii și al personalizarii conținutului nostru.Politică Cookies.
Refuz
Accept