L-au prins pe „omul care a speriat circulația cu semne obscene” Este un tânăr de 26 de ani, din satul Horia, comuna Vladimirescu… rămas în folclorul urban drept „omul care i-a arătat muie la tren.
[COMUNICAT DE PRESĂ – IPJ ARAD]
MOTOCILCLIST IDENTIFICAT ȘI SANCȚIONAT DE POLIȚIȘTII RUTIERI
Polițiștii Biroului Rutier, din cadrul Poliției municipiului Arad, au identificat și sancționat un tânăr, care nu a respectat semnalele acustice și luminoase la trecerea la nivel cu calea ferată.
În urma apariției în mass-media a unui material video despre un tânăr care nu respectă semnalele acustice și luminoase la o trecere la nivel cu cale ferată, în municipiul Arad, polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Arad s-au sesizat din oficiu, reușind identificarea tânărului și luarea măsurilor legale.
În fapt, la data de 8 septembrie a.c., în jurul orei 09,45, o persoană a condus o motocicletă pe Calea Șiriei din municipiu, în direcția Horia, iar la trecerea la nivel cu cale ferată nu a respectat semnalele acustice și luminoase, depășind autoturismele staționate, trecând peste liniile de tren. După ce a efectuat trecerea peste calea ferată, s-a oprit și a săvârșit gesturi obscene către mecanicul de tren, după care și-a continuat drumul.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii rutieri au identificat motociclistul în persoana unui tânăr de 26 de ani, din localitatea Horia. Acesta a fost sancționat contravențional conform O.U.G. 195/2002 (privind circulația pe drumurile publice) cu suma de 2.900 de lei și conform Legii 61/1991 (pentru sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de conviațuire socială, a ordinii și linițtii publice) cu suma de 500 de lei. De asemenea, i-a fost suspendată exercitarea dreptului de a conduce pentru 90 de zile.
https://youtu.be/rVEm2sr-yYo
![L-au prins pe motociclistul care a sfidat bariera și i-a arătat „muie” la tren. Este un tânăr „de mare angajament” din satul horia [video din două unghiuri opuse] 1 img 0227](https://www.criticarad.ro/wp-content/uploads/2017/09/IMG_0227.webp)
![[actualizare] „patronul spiritual” al iadului viețuitoarelor de la marginea aradului, giorgio albiero - sub luneta autorităților pentru spălare de bani și angajări „la negru” 2 albiero](https://www.criticarad.ro/wp-content/uploads/2017/09/albiero.webp)

![[actualizare] mihai fifor, noul ministru al apărării, a depus jurământul la palatul cotroceni 4 mihai fifor](https://www.criticarad.ro/wp-content/uploads/2016/05/mihai_fifor.webp)
![Interlopul adrian topa și-a întors bmw-ul peste cap cu uțu rohozneanu cu tot, după ce s-a speriat de un camion pe un drum din bistrița [foto] 5 utu topa](https://www.criticarad.ro/wp-content/uploads/2017/09/utu-topa.webp)