Florin Doroțiu a fost desemnat ca președinte al ACT Arad
„Astăzi am făcut un pas important pentru Arad. Am constituit Comitetul de Inițiativă Județean ACT Arad și am pus bazele organizației Acțiunea Conservatoare în județul nostru.
ACT nu se naște dintr-o revoltă de moment, ci din nevoia de seriozitate, competență și responsabilitate în politică.
Îmi asum responsabilitatea de a conduce această organizație și de a construi aici o echipă serioasă.” – a declarat președintele filialei Arad a noulul partid, Florin Dorin Doroțiu.
Comitetul de Inițiativă ACT Arad este format din:
- Ovidiu Arsa
- Nelu Igreț
- Popa Cristian
- Crișan Ana Maria
- Somesan Bianca
- Măriș Adelin Laviniu
- Mihai Prună
- Anghel Flavius
- Vidican Adrian Ionică
Discursul lui Claudiu Târziu la constituirea ACT – Acțiunea Conservatoare – Organizația Județeană Arad
Florin Doroțiu, la constituirea ACT – Acțiunea Conservatoare – Organizația Județeană Arad
COMUNICAT DE PRESĂ | Constituirea organizației județene ACT – Acțiunea Conservatoare Arad
Organizația județeană Acțiunea Conservatoare a fost constituită oficial la Arad, marcând începutul unei construcții politice dedicate responsabilității publice, respectului pentru comunitate și implicării reale în viața cetății.
Evenimentul s-a desfășurat în prezența președintelui partidului, Claudiu Târziu, alături de invitați și susținători care au ales să fie parte din acest moment important pentru dezvoltarea organizației ACT în județul Arad.
Dorim să le mulțumim tuturor celor care au fost prezenți și care au ales să susțină acest demers. Prezența lor arată că există în comunitatea noastră oameni care cred în seriozitate, responsabilitate și într-o construcție politică bazată pe principii.
Organizația ACT Arad își asumă rolul de a fi o voce activă în comunitate și își exprimă deschiderea pentru o colaborare strânsă cu cetățenii, cu mediul de afaceri, cu antreprenorii locali și cu fermierii – oameni care contribuie direct la dezvoltarea economică și socială a județului nostru.
Credem că dezvoltarea unei comunități puternice se bazează pe dialog, respect pentru muncă și implicare reală în problemele societății. În acest sens, ACT Arad își propune să sprijine inițiative care încurajează dezvoltarea economică, susțin mediul antreprenorial și consolidează o administrație responsabilă, orientată către cetățeni.
Prin această organizație, Acțiunea Conservatoare își reafirmă angajamentul de a fi alături de arădeni și de a contribui activ la proiecte și soluții care pot aduce stabilitate, dezvoltare și încredere în viitorul comunității noastre.
Dorotiu Florin Dorin
Președinte
ACT – Organizația Județeană Arad

















1 comentariu. Leave new
Cu ce s-au ocupat aceste persoane in pana acum ? Cat dureaza pana se incaiera pe functii ?