Micuțele gimnaste de la CSM Arad sunt VICECAMPIOANE ale României [FOTO]

csm arad cnconstanta 2 1
Distribuie:

 

 

În perioada 20-24 iunie, la Constanța, se desfășoară Campionatul Național de Junioare Mici- Gimnastică Ritmică 2018.
Echipa CSM ARAD antrenată de Tatiana Novikova și Daniala Chiriac  a fost desemnată vicecampioana României iar la individuale, pe categorii și obiecte, fetele s-au calificat în finală astfel: Categoria a –III-a: Panglică – Marin Dalia / Moț Maria; Cerc- Buniov Catrina/ Moț Maria; Minge –  Buniov Catrina; Măciuci – Buniov Catrina/ Moț Maria.La categoria a IV-a calificate în finală sunt: Panglică – Kuncz Karina /Crainic Andra; Cerc – Crainic Carina; Coardă – Kuncz Karina /Crainic Carina.
Finalele pe obiecte se desfășoară duminică, 24 iunie, începând de la ora 11:00. Să le susținem pe finalistele CSM Arad  de la categoria a IV-a şi categoria a III-a.

Gimnaste calificate în finale – Categoria a III-a:

Panglică: (rezultate calificări)
Locul 1: Mezei Ana (CS UNEFS Bucureşti)
Locul 2: Drăcşanu Crina (CSS Unirea Iaşi)
Locul 3: Marin Dalia (CSM Arad)
Locul 4: Gheorghe Larisa (CSA Steaua Bucureşti)
Locul 5: Enache Sabina (CSM Ploieşti)
Locul 6: Moţ Maria (CSM Arad)
Locul 9: Neagu Rosemarie (CS UNEFS Bucureşti)
Locul 10: Caraman Iulia Claudia (CSS nr 1 Constanţa)

Cerc (rezultate calificări)
Locul 1: Mezei Ana (CS UNEFS Bucureşti)
Locul 2: Enache Sabina Ioana (CSM Ploieşti)
Locul 3: Buniov Catrina (CSM Arad)
Locul 4: Moţ Maria (CSM Arad)
Locul 5: Chişcasa Maria (LPS Baia Mare)
Locul 6: Pîrvu Erika Andreea (CS Sportul Studenţesc)
Locul 7: Caraman Iulia Claudia (CSS nr 1 Constanţa)
Locul 8: Besoiu Iulia (CS UNEFS Bucureşti)

Minge (rezultate calificări)
Locul 1: Mezei Ana (CS UNEFS Bucureşti)
Locul 2: Buniov Catrina (CSM Arad)
Locul 3: Enache Sabina Ioana (CSM Ploieşti)
Locul 4: Besoiu Iulia (CS UNEFS Bucureşti)
Locul 5: Sîrbu Anca Maria (CSA Steaua Bucureşti)
Locul 6: Drăcşanu Crina (CSS Unirea Iaşi)
Locul 7: Chişcasa Maria (LPS Baia Mare)
Locul 8: Caraman Iulia Claudia (CSS nr 1 Constanţa)

Măciuci (rezultate calificări)
Locul 1: Drăcşanu Crina (CSS Unirea Iaşi)
Locul 2: Mezei Ana (CS UNEFS Bucureşti)
Locul 3: Enache Sabina Ioana (CSM Ploieşti)
Locul 4: Besoiu Iulia (CS UNEFS Bucureşti)
Locul 5: Moţ Maria (CSM Arad)
Locul 7: Fuzer Doris (CSS nr 1 Timişoara)
Locul 8: Gheorghe Larisa Ioana (CSA Steaua Bucureşti)
Locul 9: Buniov Catrina (CSM Arad)

Gimnaste calificate în finale – Categoria a IV-a:

Panglică (rezultate calificări)
Locul 1: Kuncz Karina (CSM Arad)

Locul 2: Duţu Ileana (CSA Steaua Bucureşti)
Locul 3: Neguţ Petra Maria (CSA Steaua Bucureşti)
Locul 4: Pătraşcu Alexandra (CS UNEFS Bucureşti)
Locul 7: Crainic Andra (CSM Arad)
Locul 8: Basalău Maia Teodora (CS Olimpia Bucureşti)
Locul 11: Năstasa Andreea (CS UNEFS Bucureşti)
Locul 12: Ristea Beatrice (CSS nr 1 Constanţa)

Coardă (rezultate calificări)
Locul 1: Neguţ Petra Maria (CSA Steaua Bucureşti)
Locul 2: Lică Amalia Maria (CSA Steaua Bucureşti)
Locul 3: Ancuţa Valentina (CS UNEFS Bucureşti)
Locul 4: Kuncz Karina (CSM Arad)
Locul 5: Basalău Maia Teodora (CS Olimpia Bucureşti)
Locul 6: Crainic Carina (CSM Arad)
Locul 9: Ristea Beatrice (CSS Constanţa)
Locul 11: Vencu Eva (CS UNEFS Bucureşti)

Cerc (rezultate calificări)
Locul 1: Duţu Ileana (CSA Steaua Bucureşti)
Locul 2: Ristea Beatrice (CSS nr 1 Constanţa)
Locul 3: Crainic Carina (CSM Arad)
Locul 4: Răducanu Maria (CS UNEFS Bucureşti)
Locul 5: Neguţ Petra Maria (CSA Steaua Bucureşti)
Locul 6: Alexandru Arianna (CS Sportul Studenţesc)
Locul 7: Ancuţa Valentina (CS UNEFS Bucureşti)
Locul 8: Basalău Maia Teodora (CS Olimpia Bucureşti)

 

Categorie: Sport
Etichete: Buniov Catrina, campionat national junioaremici, Crainic Andra, Crainic Carina, csm arad, gimnastica ritmica, Kuncz Karina, Marin Dalia, Moţ Maria, Tatiana Novikova
Distribuie:
Articolul anterior
Crișul Chișineu Criș – Petrolul Bustuchin 4 – 0. Tripla lui Modan duce CRIȘUL în LIGA a TREIA!
Articolul următor
Iustin Cionca se consideră „atacat  fără scrupule de pesediști pentru că a cerut demisia lui Dragnea”, dar recunoaște că i s-a deschis DOSAR PENAL

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Din aceeași categorie

uta 1 large

Un campionat de ținut minte!

UTA – FC U CRAIOVA 1948 3-1 (2-0) Au marcat: Luckassen (6), R. Pop (31), J. Pedro (67) – Ibrahim (87) 6 mai 2024, ora: 18:00, stadion: „Francisc Neuman“, temperature:…
uta dinamo scaled

SĂRACĂ IRIMA MEA!

UTA – DINAMO: 2-1 (1-1) Au marcat: Micovschi (41), Freitas (90+2,penalty) – Politic (8) 06.11.2023, ora:18,00, stadion: „Iuliu Bodola”, spectatori: 8000. UTA (antrenor Mircea Rednic): Iacob – Capușă, Conte, Stolnik,…