Mănăstirea Arad-Gai este în doliu după cea care a fost maica-stareță Ieroteia Avram.
Conform site-ului oficial al Episcopiei Aradului, Stavrofora Ieroteia Avram, fostă stareță a Mănăstirii ,,Sfântul Simeon Stâlpnicul”, Arad-Gai, în vârstă de aproape 90 de ani, a trecut la Domnul în ziua de praznic a Botezului Domnului, la vremea Sfintei Liturghii, 6 Ianuarie 2018.
Maica Ieroteia Avram și-a dedicat întreaga viață slujirii lui Hristos și aproapelui. De-a lungul anilor, a primit, a ascultat și a orientat pe calea către Dumnezeu nenumărate persoane de toate vârstele. Cea mai mare realizare a maicii Ieroteia, din timpul stăreției sale, a fost ridicarea unei biserici noi, pusă sub ocrotirea Maicii Domnului. Noua biserică este una dintre cele mai mari biserici mănăstirești din țara noastră.
Înmormântarea va avea loc luni, 8 Ianuarie, începând cu ora 13:00, precedată de slujba Sfintei Liturghii, în Mănăstirea Arad-Gai.
„Doamne, odihnește cu drepții pe roaba Ta Ieroteia stavrofora și primește-o în bucuria Ta cea fără de sfârșit!” –



![[ofertă] terenuri de vânzare în arad, cu puz și utilități pentru industrie, comerț, servicii, depozitare, locuințe 4 terenuri](https://www.criticarad.ro/wp-content/uploads/2017/12/terenuri.gif)
![[hip hop news] confesiunea lui moș crăciun, la o zi după „apocalipsa veselă și tristă” petrecută pe străzile aradului 5 hip-hop-news](https://www.criticarad.ro/wp-content/uploads/2017/07/hip-hop-critic1.webp)