Discutăm în cadrul acestui scurt podcast cu Ilie Cheșa (consilier local, președintele Organizației Municipale PSD Arad) și Ovidiu Balint (manager) – artizanii proiectului HUB Cultural Marta – despre renovarea emblematicei clădiri de pe Calea „Aurel Vlaicu”, despre Festivalul de teatru Undeground care „bate la ușă”, despre autobuzul turistic a cărei restaurare este așteptată a fi inaugurată pe 1 Decembrie, 2025 și altele… colaterale.




