La data de 28 august, în urma schimbului de informații realizat prin Biroul Sirene al Centrului de Cooperare Polițienească Internațională, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, împreună cu cei ai orașului Chișineu-Criș, cu sprijinul Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Arad, au pus în aplicare 4 mandate europene de arestare.

Mandatele erau emise de autoritățile din Austria, pe numele a 4 bărbați, cu vârste între 32 și 41 de ani, toți din Nădab, cercetați pentru 33 de infracțiuni contra patrimoniului, pe teritoriul Austriei.

Cei 4 bărbați urmează a fi prezentați magistraților Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Timișoara, în vederea luării măsurilor legale, care se impun.



Sursa / video: IPJ Arad